تحقیق درباره حكومت انقلابيون

تحقیق درباره حكومت انقلابيون

تحقیق درباره حكومت انقلابيون

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:19

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

دوره حكومت انقلابيون

پس از سقوط دولت بني‌صدر ، آخرين پايگاه نيروهاي ملي – مذهبي و ساير گروه‌هاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به رهبري امام و نيروهاي حزب اللهي فرو ريخت و دوران جديد آغاز شد. رهبري انقلاب با سرعت عمل به موقع اوضاع را در كنترل خود در‌‌آورد . مردم با حضور فعالتر در صحنه از رهبري و نيروهاي حزب اللهي و روحانيت حمايت كردند و در انتخابات رياست جمهوري با اكثريت قاطع‌آرا ، محمدعلي رجايي را به رياست جمهوري برگزيدند . رجايي ، محمدجوا باهنر را به نخست وزيري برگزيد و به اين ترتيب ، قوه‌ي مجريه نيز در اختيار نيروهاي حزب‌اللهي قرار گرفت ، اما هنوز دو ماه از رياست جمهوري رجايي و نخست وزيري باهنر نگذشته بود كه در پي بمب‌گذاري سازمان موسوم به منافقين در ساختمان نخست وزيري رجايي و باهنر به شهادت رسيدند . عمليات تروريستي اين سازمان با انفجار ساختمان نخست وزيري به پايان نرسيد ، بلكه طي سال‌هاي 1360 و 61 در حدود دويست نفر از رهبران نيروهاي حزب‌اللهي د رعمليات‌هاي ديگر به شهادت رسيدند كه از جمله مي‌توان از آيت‌الله دستغيب ، آيت‌الله مدني ، آيت‌الله صدوقي ، آيت‌الله اشرفي اصفهاني و … ياد كرد .

در اين دوره ، نيروهاي مخالف حركت انقلاب اسلامي به دو گروه تقسيم شدند ، گروهي از آنها مانند بني‌صدر و رهبران سازمان موسوم به منافقين به خارج از كشور پناه بردند ، و نيروهاي ملي – مذهبي در داخل منزوي شدند و از صحنه حركت انقلاب كنار گذاشته شدند .

1 – موفقيت نيروهاي حزب‌اللهي

پس از شهادت رجايي و باهنر ، مجدداً انتخابات رياست جمهوري برگزار شد و در آن آيت‌الله خامنه‌اي به رياست جمهوري برگزيده شد . آيت‌الله خامنه‌اي نيز ميرحسين موسوي را به نخست وزيري انتخاب كرد و دوران موفقيت‌آميز نيروهاي حزب‌للهي شروع شد . پس از عزل بني‌صدر ، ارتش ، سپاه پاسداران و نيروهاي بسيجي تحت فرماندهي كل قوا با يكپارچگي كامل دشمن متجاوز را مورد تهاجم بي‌امان خود قرار دادند و اولين پيروزي‌هاي بزرگ نظامي را در عمليات‌‌هاي ثامن الائمه ، فتح المبين و بيت المقدس به دست آورند ، كه طي آنها ، بخش‌هاي وسيعي از سرزمين ايران ، از جمله شهرهاي آبادان و خرمشهر از وجود دشمن متجاوز پاك گرديد .

و....


دسته:

تحقیق درباره حكومت انقلابيون

خرید آنلاین