تحقیق درباره رنگ

تحقیق درباره رنگ

تحقیق درباره رنگ

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

چرا رنگ؟

«رنگ، یک نیاز اساسی انسان است؛ مثل آتش و آب، یک ماده‌ی اولیه که برای زندگی ضروری است.»                                        فرناند لژه (نقاش)

رنگ، یک زبان‌جهانی است. رنگ، احساسات‌را تحریک می‌کند. فرهنگها را شکل می‌دهد و پیش‌زمینه جهان‌ما را می‌سازد. صحبت‌در مورد‌رنگ موجب‌می‌شود که خصوصیات موسیقی و‌طبیعت و ویژگی‌های شخصیتی را‌به جا‌آوریم. رنگ‌برخلاف سایر ملزومات دکوراسیون، یک بعد انسانی دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در واقع، رنگ می‌تواند حالتها را تغییر دهد؛ فضای خاصی به وجود آورد و روحیه‌ی انسان را بهتر کند و در همین حال، جولانگاه خوب و امنی برای خلاقیت انسان است. رنگ هیچ گاه به این اندازه در دسترس نبوده است. پیشتر، ما به خاطر هزینه‌ی زیاد و در دسترس نبودن رنگ- سایه‌ها محدودیت‌هایی داشتیم. اما اکنون، رنگ همه جا هست: در سایه روشن‌های زنده، نورهای تند و روی سطوح مختلف. رنگ اکنون کاملا به صحنه آمده است و این کتاب نیز پاسخی به استفاده‌ی فزاینده از رنگهای روشن در سالهای اخیر است. این کتاب، ذات و اصل رنگها را بررسی می‌کند و خواهان بازگشت به زمینه‌های رنگی ملایم است؛ درعین حال توضیح می‌دهد که چگونه رنگها در کنار هم قرار می‌گیرند و نشان می‌دهد که چگونه رنگهای خنثی و ملایک گرم، سایه‌های تیره و رنگ‌مایه‌های بسیار سرد را می‌توان با هم برای ایجاد گرما، انرژی و شادی در فضای خانه به کار برد.

«رنگ در دکوراسیون» جشنواره‌ی رنگهایی است که فضایی نو می‌سازند اما در هر فضا و موسیقی می‌توان آنها را به کار برد: رنگهایی که تاریخ خاصی ندارند؛ و رنگ مایه‌هایی که به روح انسان آرامش می‌بخشند و در عین حال با روش کنونی زندگی ما تطابق دارند.

دیدن رنگها، استفاده از آنها و فضا سازی با پالت شخصی و دلخواه. زمینه‌ی آرامش بخشی را‌در زندگی روزانه ایجاد می‌کند. رنگ، یکی از ملزومات با شکوه زندگی است. خانه‌ای که غرق رنگهای مناسب باشد همیشه آرامش بخش است؛ اتاق‌ها با ترکیب جالب رنگها، بافت و ابعاد، زنده و زیبا می‌شوند. اما شما مجبور نیستید که دیوارها را با رنگهای تند‌و سایه‌های غلیظ پر کنید. حتی‌جزئیات کوچک هم، به خوبی فضا سازی می‌کنند؛ پرده‌ها، کوسن‌ها، روکش مبل‌ها و چراغ‌ها می‌توانند به اندازه‌ی کل رنگ یک دیوار فیروزه‌ای تیره یا سبز زمردی، موثر واقع شوند.

برای این که در روند انتخاب رنگها راحت‌تر باشید. این کتاب، درس‌های اولیه در مورد تئوری رنگها را به شما آموزش می‌دهد و نکات اساسی در خصوص رنگ، بافت، مواد و نسبت آنها را پیش از تقسیم رنگها به پنج گروه اصلی بررسی می‌کند. این پنج گروه، شامل بیست و پنج طرح رنگ جالب می‌شود.

در این کتاب هر گروه از رنگها، با کلاژی از تصاویر و مواد جالب نمایش داده می‌شود. پس خوب است که یک دفترچه با مجموعه از رنگهای مورد توجه خود درست کنید. چون منبع ایده‌های جالب زیادی خواهد بود. هر وقت که تکه پارچه‌ی زیبایی می‌بینید یا برگ یا گلی یا حتی یک قطعه نقاشی زیبا در مجله‌ای توجه شما را جلب می‌کند، آنها را در دفترچه خود بچسبانید. دفترچه را به بخشهایی مثل گروههای رنگ، اتاق‌ها، موضوعات، مکان‌ها، پارچه‌ها یا فصل‌ها تقسیم کنید و به تدریج، چیزهای جدیدی به آنها اضافه کنید.

و.....


دسته:

تحقیق درباره رنگ

خرید آنلاین