تحقیق درباره تجارت چیست؟

تحقیق درباره تجارت چیست؟

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

تحقیق درباره تجارت چیست؟

10000 قیمت

تحقیق درباره تجارت چیست؟

تحقیق درباره تجارت چیست؟

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

تجارت چیست؟

تجارت به معنی عرضه هرگونه کالا برای خریدار می‌‌باشد. با شروع دهه ۹۰ میلادی تجارت با توجه به رشد روزافزون کامپیوتر و اینترنت حالتی جدید به خود گرفت. در اینترنت برخلاف شیوه سنتی ان خریدار قادر است که محصول انتخابی خود را بدون واسطه دریافت نماید و اینگونه خرید و فروش اینترنتی را تجارت الکترونیک نامیدند. قبل از اینکه مفهوم تجارت الکترونیک را درک کنید‏ بهتر است که در ابتدا معنی درست و دقیقی از کل تجارت داشته باشید و اگر معنی تجارت را بدانید آنگاه یادگیری و اعمال تجارت الکترونیک به راحتی خوردن یک لیوان آب خواهد بود. در فرهنگ لغت در خصوص اینترنت و مفاهیم کامپیوتر تجارت بدین شکل توضیح داده شده است:«ریشه لغت Commerce از کلمه commercial گرفته شده که لغتی فرانسوی است، این لغت به سه معنی است ۱ - این کلمه به صورت داد و ستد گرو هی تبادل تفکرات و ایده‌ها ۲ – خرید و فروش کالا در مکانی نسبتاً بزرگ که در آن حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر صورت می‌‌گیرد ۳- معنی سوم این کلمه خارج از ادبیات ایران است.» به هرحال، تجارت کاملاً شبیه تبادل محموله‌ها و کالاها است، که همهٔ آنها فقط برای پول انجام می‌شود. در اطراف ما میلیون‌ها شکل مختلف از تجارت الکترونیک وجود دارد، مثلاً اگر شما در جلوی خانه خود بخشی از اجناس خود را به حراج بگذارید شما نیز به نوعی وارد تجارت شده اید و حتی اگر عضو شرکت بزرگی باشید که کارش تولید محصولاتی برای ارایه به بازار خرید و مصرف باشد باز هم شما عضوی از تجارت هستید که در رده‌های پایین‌تر قرار دارید.

تجارت از سه بخش اساسی و مهم تشکیل شده که هر سه مورد آن به هم وابسته انددر زیر آنها را نام می‌‌بریم: خریدار: افرادی که از طریق سرمایه به خرید اجناس و وسایل می‌‌پردازند. قروشنده: افرادی که در عرضه محصولات دست دارند. فروشندگان نیز به دو دسته تقسیم می‌‌شوند: دسته اول خود مصرف کننده هستند که به آنها دست فروش یا خرده فروش هستند. دسته دوم عمده فروش یا توزیع کنندگان هستند و به افرادی اطلاق می‌شود که به خرده فروش‌ها و دیگران جنس را تحویل می‌دهند. تولید کنندگان: تولید کننده همانطور که از اسمش نمایان است به گروهی از جامعه نسبت داده می‌شود که در تولید محصولات دست دارند و محصولات را به بازار ارایه می‌‌کنند. تولید کنندگان محصولات خود را به خرده فروشان، عمده فروشان و توزیع کنندگان تحویل می‌دهند. با درک این مفاهیم دیدید که تجارت مفهومی نسبتاً ساده دارد! خواه اگر شخصی در کنار خیابان به فروش ذرت بوداده بپردازد و خواه اگر در یک شرکت یا سازمان بزرگ و متشکل از انواع واحدها که برای فرستادن یک شاتل به فضا مشغول باشد، همه و همه فقط به یک موضوع اشاره داند خریدار، فروشنده و تولید کننده.

گمرک ‏دستگاه نظارت و وصول عوارض مرزی است برای کنترل واردات و صادرات و ‏انحصارات هر کشور و وسیله‌ای برای نظارت در بازرگانی ‏خارجی و یکی از ‏منابع درآمد دولت ها است.

 

تاريخچه گمرك در ايران

گمرك سابقه‌اي به قدمت تاريخ دارد . البته اين ادعا نه اغراق است نه از باب مباهات ، بلكه واقعيت انكارناپذيري است كه در مورد بسياري از سازمانهاي دولتي مانند ارتش و نيروهاي دفاعي يا سازمانهايي مانند سازمانهاي خدمات شهري و نظاير آن صادق است . بهتر است اين مطلب را اينگونه بيان كنيم كه گمرك نيز مانند بسياري از سازمانها كه هر اجتماع كوچك يا بزرگي در بدو پيدايش به وجود آن نيازمند بوده است ، ايجاد گرديده است و به تدريج كه احتياجات ديگري مطرح شده سازمان يا سازمانهاي جديدتر در سطح ملي يا بين‌المللي مطابق آنچه امروز شاهد آن هستيم ، به وجود آمده است .

گمرك با ايجاد اولين نيروي دفاعي در كوچكترين مقياس متصور ، به منظور حفظ قلمرو ملي يك نمونه كوچك از حكومتها ،‌ مانند يك قبيله ، بوجود آمد . اما اينكه اين نيروچه نام داشته و يا ناميده مي‌شده ، و تشكيلات اداري آن چگونه بوده، به طور مسلم از چندين هزار سال قبل سابقه چندان مستندي وجود ندارد ، ولي قراين نشان مي‌دهد هركجا مبادله بازرگاني بوده اين تشكيلات يا به طور كلي گمرك وجود داشته است.

و....


خرید

پرداخت آنلاین